تبلیغات
همسفران HAMSAFARAN - پرسش (7) من خواستگار ندارم چه باید بکنم ؟
 
همسفران HAMSAFARAN
 
 


من خواستگار ندارم ؟ !


سلام ، من از چهره زیبایی  برخوردار نیستم  آیا ممکن است کسی به خواستگاری من بیاید ، نگرانم اگر خواستگار نداشته باشم   چکار کنم ؟

یکم- معمولا آدمها و حتی زیباترین  آنها هنگامی که به خود نگاه می کند چون با قیافه خود زیاد آشنا و مانوس هستند جذابیت های آن را نمی بیند بلکه به  نقص های کوچک زیر ذربین رفته  بیشتر نگاه و فکر می کند  و معمولا انسان ها به دلیل همین ریز بینی شان هست که چهره خود را دست کاری می کنند  بنا براین سعی کنید با اعتماد به نفس کامل با خود وچهره تان آن گونه که هست کنار بیاید و آن را بپذیرید . 

پاسخ کامل در ادامه مطلب

یکم- معمولا آدمها و حتی زیباترین  آنها هنگامی که به خود نگاه می کند چون با قیافه خود زیاد آشنا و مانوس هستند جذابیت های آن را نمی بیند بلکه به  نقص های کوچک زیر ذربین رفته  بیشتر نگاه و فکر می کند  و معمولا انسان ها به دلیل همین ریز بینی شان هست که چهره خود را دست کاری می کنند  بنا براین سعی کنید با اعتماد به نفس کامل با خود وچهره تان آن گونه که هست کنار بیاید و آن را بپذیرید .

دوم قضاوت دختران جوان در باره خودشان  در بسیار از موارد  تغییر می کند مثلا  ممکن است در یک محیط کوچکی مثل محل سکونت  ، چهره خود را متوسط می دانسته اند ولی امروز که در دانشگاه آمده و در سطح  دیگری  وارد رقابت ناخود آگاه با چهره های گوناگون و معمولا آرایش کرده ،  شده  و به خود نگاه می کند  قضاوت دیگر دارد  و بار دیگر که ممکن است با دختری نابینا روبرو شود ، سر به سجده فرود آورد و خداوند را سپاس گوید بنا براین باید بدانید که  بیشتر این قضاوت هایی که ناشی از برخورد ما با آدم های گوناگون است و قضاوت های ثابتی نیست  و ممکن است همان خانمی که شما اورا زیبا می دانید او خودش را در مقایسه با دیگری نازیبا  بداند  پس سعی کنید کمتر خود را با دیگران مقایسه کنید و به جذابیت ها و داشته ها و فضیلت های خود فکر کرده و آن ها را پرورش دهید.

سوم -باید بدانید که نگرش پسران به چهره ها بخصوص به چهره دختران  با نگرش دختران به چهره ها  بسیار فرق می کند . پسران چهره ها را به گونه کلی و ترکیبی یعنی  همه اجزاء را با هم می بینند  اما نگاه خانم ها نگاه جزئی و تفکیکی است یعنی تک تک اعضای چهره را مورد تحلیل و بررسی قرار می دهند .

ضمنا نگاه پسران به دخترانی که با آنها آشنا می شوند یا در چند جلسه خواستگاری به آن عادت  می کنند نگاهی مرکب است ، یعنی ترکیبی از  : پوشش ، قدو قامت ، چهره ، وقار،  ادب ،  شخصیت اجتماعی ، و علمی و هنری و ...است بنابراین نگرانی شما شاید یک پیشداوری باشد

 چهارم - معمولا پسرانی که ذوق فرهنگی و هنری و دینی و ارزشی دارند به مشخصات ظاهری توجه زیادی ندارند ، مثلا برخی از پسران فعال در کانون های  فرهنگی وهنری و هیئت های مذهبی و یا بسیج و .. که برای مشاوره می آیند  هنگامی که به او گفته می شود که :  همه ملاک های همسر فعال دانشجویی  بودن نیست وآیا به چهره و ویژگی های دیگر او توجه کرده ای ؟ می بینیم بسیار سطحی و یا  با بی تفاوتی پاسخ می دهند و بعدها دیده شده که او بخاطر برجستگی هایی که در زمینه های فوق در دختر دیده  این مسائل درنظرش نمی آمده است .  شاید شما بسیار از زوج های جوان  را در جامعه و کوچه و خیابان دیده اید که  آقا داماد از عروس خانم بسیار  زیبا تر بوده است  اما  آن دو با علاقه بسیار با هم زندگی می کنند .

پنجم در عالم رنگ ها هر کسی  ممکن است از رنگ خاصی خوشش بیاید که دیگری آن رنگ را نپسندد  لذا می بینیم لباس افراد به رنگ های گوناگونی است   همچنین برخی از پسران که تعداد آنها  نیز کم نمی تواند باشد  گاهی به خاطر یک برجستگی ظاهری  مثلا چشمان سیاه و یا رنگ برنزه و ... به دختری علاقه مند شده اند  که ممکن است دیگران آن را نمی پسندند لذااین زود پیش داوری نکنید

می گویند کسی لیلی را دید به مجنون گفت این لیلی که تو این قدر آواره  او شدی که این قدرها هم زیبا نیست !  او پاسخ داد که تو مو می بینی و  من پیچش مو  تو0000

هشداری که باید دختران به آن توجه کنند اینکه که اگر پسر به خاطر چهره جذابشان با آنها ازدواج کرده اند باید پس از ازدواج  نگاه پسر را از ظاهر به شخصیت  عقلانی و مدیریتی  و عاطفی و سپس به شخصیت معنوی بکشانند وگرنه ممکن است ازدواج ناپایداری داشته باشند.

ششم- بسیاری از موارد و مشاوره هایی که تا کنون داشتم ، با این مشکل برخورد کرده ام که دخترانی که در یک محیط با یک دیگران  زندگی و سروکار دارند اگر برخی از آنها زودتر ازدواج کنند ،  توهمات و پیشداوری های گوناگون به سراغ دیگر دختران می آید  مثلا اینکه چرا من خواستگار ندارم ! و نکند که من عیب و ایرادی دارم!! اما باید این را دانست که  همه دختران یک مرتبه ازدواج نمی کنند  بلکه برخی زودتر و برخی دیرتر، و این تدریجی بودن نباید شما را  نگران و دچار توهم و استرس کند بلکه  شما می بایست اهداف و چشم انداز علمی و فرهنگی و دینی که برای خود ترسیم کرده اید ادامه دهید

هفتم –  ممکن است برخی بخاطر شرایط  گوناگون مانند وراثت و یا شرایط جغرافیایی و یا حادثه ای  چهره شان حالت طبیعی نداشته باشد و حتی ممکن است چهر شان برای دیگران بویژه مردان  آزار دهنده باشد در این صورت  موارد زیر به ذهن می رسد که رعایت کنند.

 1-سعی کنید تا هنگامی که خواستگار مورد نظر برای شما پیدا شود از دیگر ویژگی ها و توانمندی های خود بخوبی بهره گیری کنید و  برای خود اهداف جدیدی  تعریف کنید  و توانایی های علمی و دینی  و فرهنگی و یا  آموزشی  و حتی مدیریتی  خود را آشکار کنید و خود را به آن سرگرم کنید ،  و هرگز در خانه  بیکار ننشینید  بلکه  خود را مشغول تخصصی کرده  چرا که بیکاری  سبب هجوم افکار  مایوس کننده به انسان شده و دیگر اینکه ممکن است نگاه اطرافیان  برای  ما سنگین و گاه ترحم آمیز  به نظر آید  و این  شما را دچار  فشار ذهنی می کند  و می توانید خود را در فضای فعالیت جدیدی قرار دهید

2-  آنچه که برطرف کردن آن مشکل است  برخی از خصلت ها و خوی های بد اخلاقی و  پشت پا زدن به  هوی و هوس هاست  و گرنه علم پزشکی و جراحی امروزه  آن اندازه پیشرفت نموده است که به راحتی هر گونه نقص و عیب را برطرف می کنند .

3-نکته ای که بسیار مهم است داشتن اعتماد به نفس و  اینکه  شما خودتان را به عنوان یک انسان توانمند و کارآ بپذیرد  و به خود و داشته ها  و هر آنچه که مربوط به شماست حتی چهره و اندامتان  افتخار کنید  و سعی نکنید خود را از حضور در جامعه و مجامع دینی و علمی و فرهنگی کنار بکشید بلکه با اعتماد به نفس شرکت کنید .

4-نکته ای که می بایست در اینجا تذکر دهم اینکه در برخی از استان ها مرکزی و جنوبی ایران برخی از خرافات رایج است که این خرافات اگر دامنگیر دختر و یا پسر مجردی شود ممکن است آسیب های جدی بر امر ازدواج آنها وارد کنند و آن اینکه  اگر دختر و یا پسری سن اش  که کمی  بالاتر از  سن ازدواج مرسوم در محل  برود و  بیکار  در جلوی چشم مردم  و خال پیر زنک های  محل  پیدا شود  آنها  چنین شایعه می کنند که بیچاره  بخت اش  بسته شده است  و  برای آنها جادو کرده اند و یا اینکه  قدم اینها خوب نیست ، و بدتر از همه اینکه  ممکن است نزدیکان دختر نیز دست پاچه شده به سراغ دوا  و درمان بیفتند و  به این امر بیشتر  دامن بزنند و حتی خود انسان نیز باور کند و این شایعات  سبب می شود که خواستگاران کمتر سراغ این  گونه موارد بیایند و این خود نیز دلیل مضاعف بر نظریه آنها می شود  بنا براین مورد یکم  را  دو باره تاکید می کنیم  و هنگام برخورد با این گونه خرافات  خانواده خود را از آسیب های موضوع آگاه کرده تا با موضوع آگاهانه برخورد کنند.

5-  باید دانست که زندگی در این دنیا یک در برابر زندگی جاویدان آخرت مانند دوران جنینی است و خداوند سبحان به هر کسی در این دنیا نعمتی می دهد و در آخرت از آن پرسش می کند و هزینه آن که شکر کردن و زکات دادنش است طلب می کند و به هرکسی نعمتی نداد بلکه احساس محرومیت از نعمتی داد  در آخرت پاداش صبر و شکیبایی او را می دهد.  لطفا چند بار  با اندیشه و تامل  آیات  155 تا 157 سوره بقره از قرآن شریف را بخوانید تا ببنید خداوند در باره شما چه سازکاری قرار داده است .

6-گرچه شکل و قیافه این دنیای ما در اختیار ما نبوده بلکه به عواملی مانند ارث ، محیط زندگی ، تغذیه در دوران بارداری و ... بستگی داشته و بدون اختیار به این شکل در آمده ایم اما خداوند سبحان تصویر و قیافه  دنیای جاویدان را به اختیار خودمان واگذارده است یعنی با رفتار و گفتار نیک می توانی تصویر زیبایی از خود در اخرت بسازیم یعنی بوم نقاشی چهره آخرتی در دست ما ست .

پایان مطلب

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


دوشنبه 13 شهریور 1396 07:29 ق.ظ
Post writing is also a fun, if you know then you can write or
else it is complex to write.
چهارشنبه 18 مرداد 1396 07:30 ب.ظ
Wonderful, what a web site it is! This blog provides
helpful information to us, keep it up.
شنبه 14 مرداد 1396 10:32 ب.ظ
Pretty nice post. I just stumbled upon your blog and wanted
to say that I have really enjoyed surfing around your blog posts.
After all I will be subscribing to your rss feed and I hope you write again soon!
سه شنبه 10 مرداد 1396 06:30 ب.ظ
Wow, fantastic blog layout! How long have you ever been running a blog
for? you made blogging glance easy. The overall
glance of your website is wonderful, as neatly as the content material!
یکشنبه 4 تیر 1396 11:22 ب.ظ
بسیار چلیپا از خود نوشتن در حالی که ظاهر شدن مناسب در آیا
نه نشستن درست با من پس از برخی از زمان.
جایی در سراسر پاراگراف شما قادر به من مؤمن اما تنها برای
بسیار در حالی که کوتاه. من این کردم مشکل خود
را با جهش در مفروضات و یک ممکن است را سادگی به
کمک پر همه کسانی معافیت. اگر شما که می توانید انجام من می مطمئنا تا
پایان تحت تاثیر قرار داد.
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 12:24 ق.ظ
This is really interesting, You are a very skilled
blogger. I have joined your rss feed and look forward to
seeking more of your great post. Also, I've shared your site in my social networks!
دوشنبه 21 فروردین 1396 10:26 ب.ظ
My spouse and I stumbled over here coming from a
different web page and thought I should check things out.

I like what I see so i am just following you. Look forward to exploring your web page for a second time.
دوشنبه 21 فروردین 1396 06:01 ب.ظ
This website definitely has all of the info I needed concerning this
subject and didn't know who to ask.
دوشنبه 21 فروردین 1396 06:16 ق.ظ
What a material of un-ambiguity and preserveness of valuable experience concerning unpredicted
emotions.
سه شنبه 10 آذر 1394 08:55 ب.ظ
سلام و خسته نباشىد متن قشنگى بود اما گوشم از اىن حرفا پره , دىگه اىن حرفهاى قشنگ هم غم درون مجرداى بىچاره و بى پول و تنها را خاموش نمى کنه,انشالله فرجى
جمعه 30 خرداد 1393 12:33 ب.ظ
متن زیبایی بود ممنون از این که یک آرامش خاطر به ما دادین
دوشنبه 10 تیر 1392 01:19 ب.ظ
اکثر پسرا مشکل مالی دارن مگه با این پپل ها میشه زندگی کرد
شنبه 7 اردیبهشت 1392 05:38 ب.ظ
مهم نیست منم خواستگار ندارم باید زندگی کرد دیگه آدم تنهام میتونه زندگی کنه کافیه بتونی در موقعیت های دیگه چه اجتماعی چه علمی پیشرفت کنی و حداقل از اون لحاظ ها از خودت راضی باشی...
بالاخره یک واقعیت بیشتر پسر ها خواهان چهره های زیبا هستن و خدا هم همه را زیبا نیافرید. فشار میاد به انسان ولی چاره ای نیست جز اینکه تحمل کرد و نا امید نبود حتی اگر تا آخر عمر هم طعم عشق و محبت و لذت جنسی ور نچشیم.
یا حق
شنبه 7 اردیبهشت 1392 02:04 ب.ظ
عزیز منم خواستگار ندارم
پنجشنبه 5 اردیبهشت 1392 12:59 ق.ظ
فعلا که اکثر دخترا خواستگار ندارن!!
چهارشنبه 14 فروردین 1392 01:34 ب.ظ
متن جالبی بود مرسی
چهارشنبه 22 شهریور 1391 04:30 ب.ظ
سلام متن زیبایی بود راست میگی ولی امیدوارم خدا بهمون صبر بده چون فکر می کنم ازدواج نکردن و تنها موندن خودش یه امتحانه
پنجشنبه 10 شهریور 1390 04:13 ب.ظ
سلام خانم پوستچیان حالتون چطوره وای ماشا.. چه وبلاگ زیبا وبا حالی دارید مطالبش که دیگه غوغاست من خیلی خیلی ذوق زده شدم عالی بود دستتون درد نکنه یه جایی درست شده که ما دخترا بتونیم راحت حرفامون رو بزنیم واز راهنمایی های شما بهره ببریم ممنونم انشا اا...در سایه عنایات الهی موفق وسر بلند باشید
یاز هرا
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ


درباره خودم زهرا پوستچیان؟

دانش آموخته حوزه علمیه قم و کارشناس و مشاور امور مذهبی و خانواده و تربیت فرزند و نیزازدواج هستم که سالیانی است که همراز و همدل و راهنمای دختران دانشجوی شده ام .
امیدوارم یک مادر موفق برای فرزندانم و یک همفسر خوب برای همسرم باشم .
خواستم اینجا پنجره ای دیجیتالی را باز کنم تا یار و یاور و سنگ صبور خواهران و دختران گلم باشم

اگر توشه ای برداشتید دعایم کنید
مدیر وبلاگ : زهرا پوستچیان
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :